کلیه اصول و رویه‏‌های فروشگاه اینترنتی فارس ایده آل مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

کلیه سفارشاتی که در فروشگاه اینترنتی فارس ایده آل با موفقت به ثبت رسیده و ایمیل یا پیامک ثبت موفقیت آمیز سفارش برای ثبت کننده سفارش قرار گیرد در صف پردازش قرار می گیرند.

 -پردازش و ارسال سفارشات تایید شده بنا بر اطلاعات و توضیحاتی که در کنار هر روش ارسال کالا در هنگام ثبت سفارش به مشتری اعلام می گردد (مانند زمان تحویل ذکر شده برای هر روش ارسال کالا) انجام می شود.

 -کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، فارس ایده آل جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند.

-حداکثر سقف پرداخت به صورت پرداخت در محل مبلغ ده میلیون ریال است و برای سفارشات با مبالغ بالاتر از ده میلیون ریال مبلغ سفارش باید در حین سفارش به صورت پرداخت آنلاین و یا پس از ثبت سفارش به صورت کارت به کارت به حساب فروشگاه اینترنتی فارس ایده آل واریز گردد.

به منظور احترام به حقوق مشتریان، فروشگاه اینترنتی فارس ایده آل در صورت نارضایتی مشتریان گرامی و با توجه به شرایط زیر امکان بازگرداندن کالا را فراهم نموده است:

 -1در صورت وجود مغایرت در مشخصات اعلام شده کالا در سایت فارس ایده آل با کالای تحویل شده به مشتریان به شرط باز نشدن بسته بندی اصلی کالا قابل ارجاع به فروشگاه می باشد

 -2مهلت ارجاع کالا به فروشگاه حداکثر 24 ساعت پس از خرید می باشد

 -3مطابق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک کشور، هزینه استرداد کالا به آدرس فروشگاه به عهده مشتری می باشد.